Celebration Video coverage
Fidibo
Celebration Video coverage
Fidibo

در روز شنبه ۱۶ مردادماه سال 1400 و به بهانه زادروز استاد محمود دولت آبادی، در یک جمع خصوصی و با حضور برخی از ناشران و هنرمندان در باغ موزه هنر ایرانی جشن زادروز استاد برگزار شد. این رویداد ارزشمند با نام جشن تولد «آقای نویسنده» توسط فیدیبو برگزار شد. در این رویداد برخی از هنرمندان، دوستان و ناشران مجموعه آثار استاد دولت آبادی، در سخنانی، جملاتی در وصف این نویسنده ارزشمند و گران‌قدر بیان کردند. استودیو 31 مسئولیت پوشش تصویری این جسن رو بر عهده داشت ، با هم به تماشای این جشن بنشینیم.

Client: Fidibo
Year: 2022
Tags: Art Direction and Design ,Strategy and Design Thinking  ,video production Graphic Design , print

محمود دولت آبادی در شروع سخنرانی خود از برگزار کنندگان مراسم سپاسگزاری کرد و گفت: «به اعتبار همین لطف ها و دوستی ها زنده بوده‌ام.» ایشان در ادامه صحبت هایشان یادی از دوستان از دست رفته خود کردند و دقایقی از آخرین دیدارهایشان با سپانلو، احمد محمود، هوشنگ گلشیری و احمد شاملو گفتند. دیدارهایی که در آخرین دقایق زندگی آنها واقع شده بود. در پایان، محمود دولت آبادی کلامشان را به شعری از رضا براهنی مزین کرد و به خوانش شعری از ایشان پرداخت.

جشن تولد «آقای نویسنده» در حالی به پایان رسید که برگزار کنندگان مراسم، تولد ۸۱ سالگی استاد را جشن گرفتند و برای ایشان آرزوی سلامت کردند.

برای ثبت سفارش پوشش تصویری رویدادهای خود شما می توانید از طریق لینک روبرو با ما در تماس باشید، خیلی خوشحال می‌شیم که بتونیم با شما همکاری داشته باشیم.

محمود دولت‌آبادی (زادهٔ ۱۰ مرداد ۱۳۱۹ در سبزوار) نویسنده اهل ایران است. رمان ده‌جلدیِ کلیدر نام‌آورترین اثر اوست. برخی از آثار دولت‌آبادی به چندین زبانِ باختری و خاوری برگردانده شده و به چاپ رسیده‌اند. داستانِ بیشترِ نوشته‌های دولت‌آبادی در روستاهای خراسان رخ می‌دهد و راوی رنج و محنت روستاییان شرق ایران است. محمود دولت‌آبادی چندین نمایش‌نامه و فیلم‌نامه نیز نگاشته‌است. او همچنین پیشینهٔ بازیگری برای کارگردانان سرشناسی چون عباس جوانمرد و بهرام بیضایی و داریوش مهرجویی در تئاتر و سینما را دارد، اقتباس از آثار دولت‌آبادی ساخت چند فیلم را به‌همراه داشته است. دولت‌آبادی در سال ۲۰۱۳ برگزیده جایزهٔ ادبی یان میخالسکی سوییس شد.در سال ۲۰۱۴ جایزه شوالیه ادب و هنر فرانسه را سفیر دولت فرانسه در تهران به محمود دولت‌آبادی اهدا کرده‌است. در سال ۲۰۲۰، محمود دولت‌آبادی با نگارش و دکلمهٔ اثری به نام سرباز (پوتین‌های نیم‌سوخته) برای پروژه جهانی هنر صلح با آهنگ‌سازی و تنظیم مهران علیرضایی، با این پروژه همکاری کرده‌است.

Team : Ali Moghadam, Parichehr Hasemirad, Zahra Akbari

Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp

Share with Frinde